ספרים מוקלטים

ספר זהו טקסט מודפס או כתוב בכתב יד בנושא כלשהו שדפיו כרוכים למקשה אחת יחדו. בתחילת המאה העשרים כשהאינטרנט החל לצבור תאוצה בעולם, החלו להופיע ספרים אלקטרוניים (ספרים מוקלטים) הנמצאים על טאבלטים, מחשבים נייחים וניידים וטלפונים סלולריים, הספרים המוקלטים ניתנים להורדה ולהאזנה בכל רגע נתון.

עוד מימי הביניים וכמעט בכל תקופה בהיסטוריה אסף האדם את יצירותיו הספרותיות תחת ספרים. בתחילה בעזרת מגילת קלף או אפילו באמצעות חריטה על אבנים שעליהם הוא שירטט בכתב ידו זיכרונות ותובנות על החיים. במשך השנים הפכו הספרים להיות כרוכים על גבי נייר ומודפסים בכתב מסודר.

כשמחבר, סופר או אפילו אדם פרטי עומד לכתוב ספר הוא עובר שני שלבים עיקריים, השלב הראשון הוא כתיבת הספר על בכתב ידו. השלב השני הוא הגהה על ידי בלשן לראות שאין טעויות מבחינה תחבירית, לאחר מכן ישנו תהליך הוצאה לאור של הספר והדפסת עותקים נוספים ותפוצה לקהל הרחב.

הדבר העיקרי והחשוב ביותר בהוצאה של ספר מוקלט או בספר רגיל זהו התוכן הנמצא בו, בין אם מדובר בתוכן עיוני, מדריך שימושי או סיפורת. סביב זה מופיעים מרכיבי תוכן נוספים: הקדשה, הקדמה, הסכמה, תוכן עניינים, ביבליוגרפיה ומפתח עניינים.

הספר מורכב מדפי נייר כרוכים הכוללים כריכה קדמית ואחורית. ישנם ספרים המכילים עמודים רבים ונהוג לפצלם למספר כרכים כדי להקל על הקורא או על המאזין לספרים המוקלטים הדיגיטליים.

שוק ספרי האודיו (הספרים המוקלטים) צובר תאוצה רבה בארץ ובעולם. בארצות הברית בלבד נמכרים עשרות מיליוני ספרים מוקלטים מידי שנה. למרות זאת, נמצא במחקרים כי ספרים מוקלטים הם מוצר מקביל לספרות רגילה וכי ילדים המאזינים לספרים אלו נוהגים לקרוא יותר.

ספרים מוקלטים תורמים לשיפור השפה לעולים חדשים או לאנשים בחו”ל המעוניינים ללמוד שפות חדשות ובהן השפה העברית או האנגלית. בנוסף, הספרים המוקלטים משמשים כלי עזר לאנשים עיוורים ולקויי ראייה שאין באפשרותם לקרוא.

שאלות? נשמח לעזור! השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

קלוז אפ של אולפן הקלטות ומערכת ההפעלה של רועי קנטן
Call Now Button