הקלטת פודקאסט

הקלטת פודקאסט (,(podcast זוהי מעין תכנית רדיו או טלוויזיה הנפוצה בעיקר באתרי אינטרנט שונים, בבלוגים וכן ברשתות החברתיות. תכניות הפודקאסט ניתנות להאזנה מכל מקום ובכל עת.

המילה “podcast” מורכבת משני מילים:

  • Pod – שזוהי נגזרת מנגן המדיה של חברת אפל (I pod).
  • Cast – קיצור של המילה broadcast – שידור – שיטת הפצה בתקשורת נתונים.

מאז שנת 2010 לערך, משדרים אלפי בני אדם ברחבי העולם תכניות פודקאסט בזמנים שונים ובנושאים מגוונים. כל אדם המשדר תוכנית כלשהי בדרך כלל מומחה ומתעניין בתחום זה. לעיתים אף תוכניות אלו נשמעות ברמה שמשתווה לתוכניות רדיו המשודרות בסקאלה.

בישראל ישנם בדרך כלל תחנות רדיו במכללות ובאוניברסיטאות ואף תחנות רדיו חינוכיות המקליטות ומפיצות תכניות פודקאסט. תכניות הפודקאסט ברשת מגוונות ועוסקות בנושאים כמו: מוזיקה, ספורט , עסקים , איכות הסביבה, חדשות, דת ועוד.

יוצר תוכנית הפודקאסט מקליט אותה בעמצאות טכנאי סאונד, התוכנית מורכבת ממראיין וכן ממרואיינים העולים בקו טלפון. התוצר הסופי של הקלטת הפודקאסט נשמר בדרך כלל בפורמט mp3 או בפורמט acc, שמכיל תגיות (mp3 tags) ובהן נשמר שמו של הקובץ, שם הפרק, תמונה של התכנית ועוד.   היוצר מעלה בדרך כלל את התכנית הסופית לשרות אחסון קבצים ברשת כדוגמת I cast , לאחר מכן הוא מעדכן את ערוץ ה-  rss של התכניות בהימצאו של קובץ חדש.

כדי לקבל עדכון על העלאתו של פרק/קובץ חדש על המאזין להיות מנוי בערוץ ה-rss  של התכנית. לאחר עדכון ערוץ ה-rss  בדבר העלאתו של פרק חדש יוכל המאזין שמנוי בערוץ להאזין לקובץ או להוריד את הקובץ ולהאזין לו במועד מאוחר יותר.

עולם הפודקאסט זהו עולם שבו כל אדם יכול להביע את דעתו בפומבי מבלי הגבלה או צנזורה ומבלי תלות באף ארגון.

לא בכדי ישנם מאות אלפי תכניות פודקאסט בכל רחבי הרשת.

 

Call Now Button